NEWS,SPECJALISCI,ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE

Oficjalne spotkanie Polish Medical Platform in GCC – 2017

19 Aug , 2017  

Polish Medical Platform in GCC – oficjalne spotkanie w Dubaju, 16 Sierpnia 2017
w Burjeel Hospital for Advanced Surgery

Na chwilę obecną Polish Medical Platform in GCC łączy ponad 30 polskich specjalistów służby zdrowia rezydujących w Zatoce, głównie w Dubaju. Warto przypomnieć, iż nasza grupa powstała w 2015 roku jako inicjatywa wspierająca Consortium of Medical Services Polska promującą od 2012 roku Polskę jako destynacje turystyki medycznej dla pacjentów z Zatoki.

Członków Platformy reprezentujących wachlarz specjalności medycznych sukcesywnie przybywa, a ich czas pobytu w rejonie poświęcony pracy klinicznej szacuje się na kontrakty w przedziale od 2 do 25 lat. Zawody medyczne były jednymi z pierwszych, które tak licznie były zapraszane do pracy już we wczesnych czasach powstawiania ZEA. W związku z rozwojem obecnego zapotrzebowania na usługi medyczne przybywa również polskich specjalistów reprezentujących szeroki wachlarz zawodów medycznych, reprezentujący wysoki europejski  poziom.
Polscy rezydenci w związku z prowadzeniem obowiązkowego ubezpieczenia medycznego przez pracodawców w ZEA posiadają również łatwiejszy dostęp do leczenia oraz możliwości badań prewencyjnych. Daje to doskonałą możliwośc wspierania pacjentów przez pracowników polskiej służby zdrowia oraz odwrotnie pacjentów darzących zaufaniem polskich specjalistów.

medicalplatform2

 

Po odbytym spotkaniu i ogólnej dykusji, odswieżyliśmy postanowienia i plan działania. Pragniemy być Platformą referencyjną dla leczenia Polaków jak również udzielania wskazówek w wyszukiwaniu najlepszych specjalistów z danej dziedziny w rejonie. Pragniemy działać wspólnie, przekazywać i dbać o pacjentów i pracować dla polskich rezydentów Zatoki. W czasie spotkania omawialiśmy przykłady współpracy i zainteresowania ze strony polskich pacjntów.

W czasie ostatniego spotkania gościliśmy głównie lekarzy i fizjoterapeutów. Powodem spotkania była zwiększająca się stale liczba rezydujących Polaków w ZEA, zwiększone zapotrzebowanie na badania prewencyjne i lecznia jak również chęć zaciśnięcia więzi pomiędzy zwiększającą się polską grupa specjalistów medycznych. Platforma i jej członkowie mają bardzo dobry feedback od polskich, emirackich oraz innych pacjentów. Ewidentnie daje to naszej grupie większą motywacje do wspólnej pracy.

Benefitem istnienia Platformy jest różnież możliwość reprezentowania polskiej populacji obecnych lub przyszłych pacjentów w rejonie. Daje nam to szanse rozwoju i współpracy na zasadzie partnerskiej z lokalnymi placówkami medycznymi lub przedstawicielami polskich marek medycznych. Pragniemy wzmacniać relację i tworzyć jak najkorzystniejsze skojarzenie z polskimi pacjentami oraz ich rodzinami. Dodatkowym tematem było również promowanie placówek medycznych w którym pracujemy na codzień i włączenie ich w system partnerski Platformy co mogłobybyć dobrym benefitem dla polskich pacjentów oraz samych placówek.

Na chwilę obecną członkowie Platformy prezentują szeroki wachlarz specjalizacji:

 • Anestezjologia
 • Chirurgia kręgosłupa
 • Chirurgia kardiologiczna
 • Chirurgia naczyniowa
 • Chirurgia ogólna
 • Chirurgia ręki
 • Fizjoterapia kregosłupa
 • Fizjoterapia neurologiczna
 • Fizjoterapia pediatryczna
 • Fizjoterapia pooperacyjna
 • Fizjoterapia sportowa
 • Implantologia stomatologiczna
 • Medycyna ratunkowa
 • Medycyna rodzinna
 • Położnictwo
 • Radiologia
 • Stomatologia

Obecnie, największą podgrupa w Platformie są fizjoterapeuci, którzy od Października 2017 będą organizowali wspólne spotkania edukacyjne i wymianę doświadczeń, czego wynikiem będzie silniejszy profil polskich terapeutów w rejonie oraz lepsze wyniki leczenia pacjentów. Miejmy nadzieje, że efekty takich działań będą już niedługo widoczne i doceniane przez pacjentów.

Misja Platformy:
Dostarczać opiekę zdrowotną najwyższej jakości dla Polaków w Zatoce, organizować wspólną edukację medyczna dla polskich specjalistów służby zdrowia oraz wspierać polską rekrutację medyczną.

Wizja Platformy:

Promowac Polskę w Zatoce przez wysokiej jakości usługi slużby zdrowia. Promować zdrowy tryb życia, stać się kompasem medycznym dla zapytań polskich rezydentów, reprezentować dobre interesy polskich pacjentów oraz specjalistów służby zdrowia. Promowanie wartoci polskiej medycyny w Zatoce.

Wartości Platformy:

Europejskie standardy leczenia i badania, empatia, wysoka kultura osobista, aktywność i gotowośc społeczna, partnerstwo

222

KONIEC